Oblíbené Dny Fajne rodiny opět zvou na celou řadu nejrůznějších akcí

7/6 2024

Dny Fajne rodiny, organizované statutárním městem Ostrava, se letos konají už popáté. V pěti týdnech, od 15. května do 16. června 2024, nabídnou pestrou paletu nejrůznějších prorodinných aktivit, které pobaví a zaujmou všechny generace. Tato událost, do jejíž přípravy se zapojila asi padesátka organizací a spolků, začíná symbolicky na Světový den rodiny. Jejím cílem je poskytnout rodinám možnost smysluplného a zábavného trávení společného času. Dny Fajne rodiny tímto způsobem poukazují na důležitost rodiny v našich životech, přičemž tématu vrací pozornost široké veřejnosti.

Oblíbené Dny Fajne rodiny opět zvou na celou řadu nejrůznějších akcí

Účastníci Dnů Fajne rodiny si budou moci vybírat z opravdu bohaté nabídky, zahrnující přibližně stovku akcí. Připraveny jsou pro ně například interaktivní programy, soutěžní odpoledne, mezigenerační setkání, sousedské slavnosti, tvořivé dílny a další lákavé tipy na příjemně prožité dny. Zažít mohou třeba rodinný piknik, pohádkové odpoledne, tábornický víkend, smažení vaječiny nebo zahradní slavnost. Jak se už stalo zvykem, celou řadu aktivit nachystala na vybraných pobočkách Knihovna města Ostravy.

 

Ani letos nemohou chybět tradiční populární události jako Ostravský kompot, Muzejní noc, Tátafest, komunitní porubské Sdílko, promenáda v Jubilejní kolonii nebo Den Slezské. Do Dnů Fajne rodiny se v neposlední řadě opět zapojily instituce jako Divadlo loutek Ostrava, Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, Národní divadlo moravskoslezské, Planetárium Ostrava, Dopravní podnik Ostrava nebo Ostravské muzeum. Návštěvníci se samozřejmě i v letošním ročníku mohou zúčastnit soutěže o hodnotné ceny. A to je pouze malá ochutnávka z opulentního menu. Vybere si tedy opravdu každý.

 

„Stejně tak jako v předchozích letech jsme si i letos dali velmi záležet na tom, abychom sestavili program skutečně zajímavých akcí, které zaujmou všechny napříč generacemi. Naším cílem je nabídnout zdejším rodinám způsob, jak si naplno užít společný den, a to vedle samotných aktivit i přítomnosti svých blízkých. Dnešní doba je mnohdy uspěchaná, což bohužel příliš častému společnému setkávání členů rodiny zrovna nenahrává. Dny Fajne rodiny tak touto poutavou formou zároveň upozorňují na nezastupitelný význam rodiny jako takové. To, že zde vidíme vedle batolat a dětí nejen rodiče, ale i jejich šťastné babičky a dědečky, je pro nás důkazem, že tento projekt má skutečně smysl. Proto by nás všechny, kteří jsme se na jeho realizaci podíleli, moc potěšilo, kdyby jej využilo ke svému pobavení co nejvíce lidí. Jste opravdu všichni srdečně vítáni!,“ shrnul za organizátory náměstek primátora Zbyněk Pražák.

 

Veškeré informace o programu Dnů Fajne rodiny najdete na internetových stránkách dnyfajnerodiny.cz a facebookovém profilu facebook.com/fajnarodina.

 

Ke Světovému dni rodiny se také 14. května 2024 od 16 hodin uskuteční slavnostní koncert Ústřední hudby Armády České republiky. Na ostravském Masarykově náměstí společně s vojenskou hudbou vystoupí rovněž několik sólistů, budou mezi nimi Radka Fišarová, Martin Chodúr, Kateřina Dabrowská nebo Bronislav Palowski. Taktovky se chopí velitel Ústřední hudby Armády České republiky a její hlavní dirigent, pplk. Jaroslav Šíp.