Sběrné dvory s letní provozní dobou

31/3 2021

Ve čtvrtek 1. dubna 2021 přecházejí sběrné dvory OZO Ostrava na letní provoz. Na Velký pátek a o Velikonočním pondělí bude zavřeno. Nejbližší sběrný dvůr pro občany Martinova v Třebovicích je otevřen denně od 8:00 do 20:00 hodin.

Sběrné dvory s letní provozní dobou

SD Třebovice

Od dubna se mění provozní doba sběrných dvorů společnosti OZO Ostrava na území města. Všechny přecházejí do letního režimu. Nejbližší sběrné dvory v Porubě a Třebovicích jsou otevřeny denně od 8:00 do 20:00 hodin. Občané Ostravy-Martinova můžou využívat kterýkoli ze sběrných dvorů. Přivážet sem mohou například objemný nábytek, elektrospotřebiče, nebezpečné odpady i zelený odpad. Za poplatek je pak možné přivézt i stavební suť. Od letošního roku sběrné dvory v Ostravě nepřijímají pneumatiky.

 

Reuse centrum

Přestože loni otevřené Reuse centrum OZO Ostrava je z důvodu vládních opatření i nadále zavřeno, občané mohou do sběrných dvorů stále přivážet i předměty určené k opětovnému použití. Ve sběrných dvorech jsou nově instalovány sběrné boxy, v nichž jsou předměty v suchu a bezpečí uskladněny až do převozu do reuse centra.


Kompost a svoz zeleně

Ze sběrných dvorů OZO Ostrava si mohou Ostravané naopak odvézt zeminový substrát balený v 18litrových pytlích. Ti, kteří ho potřebují víc, mohou zajet přímo do kompostárny v Hrušově, kde je kompost prodáván nebalený.


V dubnu začíná i pravidelný svoz zeleně ve 14denních intervalech.


Provoz o Velikonocích

Sběrné dvory budou uzavřeny na Velký pátek, tedy 2. dubna, a na Velikonoční pondělí 5. dubna. Svoz odpadu bude na Velký pátek probíhat jako ve všední den. V pondělí 5. dubna se však odpad svážet nebude (posune se o jeden den). Omezený provoz bude i v areálu skládky a kompostárny v Hrušově: v pátek jen do 14 hodin, v pondělí zavřeno.