Sběrný dvůr se stěhuje z Martinova do Třebovic

23/9 2020

Od 26. září 2020 je otevřen na nové adrese, jen o 800 m vzdálené od původního místa na ulici Provozní, Třebovice. Nový sběrný dvůr bude – na rozdíl od martinovského – otevřen každý den v týdnu od 8 do 20 hodin.

OZO Ostrava díky tomu významně rozšíří nabídku služeb poskytovaných občanům města, protože nový sběrný dvůr bude – na rozdíl od martinovského – otevřen každý den v týdnu od 8 do 20 hodin.

„Důvodem přesunu tohoto sběrného dvora byla zejména potřeba zvětšení užitné plochy, což původní lokalita neumožňovala. Pro ty, kteří byli zvyklí jezdit do martinovského sběrného dvora, je dobrou zprávou nejen podstatné rozšíření provozní doby sběrného dvora v Třebovicích, ale také to, že jde o posun pouze o necelý kilometr od původního místa,“ říká Vladimíra Karasová ze společnosti OZO Ostrava. A dodává, že nový sběrný dvůr, vytvořený v areálu bývalé čistírny odpadních vod, umožní rovněž drcení větví, které nebylo ve sběrném dvoře v Martinově možné kvůli nedostatku prostoru. Toho je v Třebovicích dostatek, což umožňuje také větší komfort při navážení odpadu i dostatek prostoru k přistavení více kontejnerů.

Také v novém sběrném dvoře v Třebovicích bude probíhat příjem použitých předmětů pro Reuse Centrum OZO Ostrava.

Více informací na www.ozoostrava.cz a na sociálních sítích firmy.